U bevindt zich hier:
  • Nieuws, trainingen en kennissessies

Inkopen en nationale veiligheid: nieuwe beveiligingseisen bij overheidsopdrachten

10 oktober 2025

De Rijksoverheid wil Nederland beter beschermen tegen risico’s voor de nationale veiligheid, zoals spionage, hackers en sabotage. Daarom komen de Algemene Beveiligingseisen voor Rijksoverheidsopdrachten (ABRO) er aan. Deze eisen gaan gelden voor bedrijven die opdrachten met risico’s voor de nationale veiligheid uitvoeren voor de Rijksoverheid en de politie. 
Wanneer het kabinet de ABRO goedkeurt, starten ministeries, hun diensten en agentschappen, en de politie met het opnemen van de beveiligingseisen. De eisen gelden alleen voor nieuwe overheidsopdrachten met nationale veiligheidsrisico’s.

Daarna wil het kabinet dat ook zelfstandige bestuursorganen starten met de ABRO. En provincies, gemeenten, waterschappen en energiebedrijven. Ook hier gelden de eisen alleen voor nieuwe overheidsopdrachten met risico’s voor de nationale veiligheid.

Meer weten en op de hoogte blijven? 
Op Rijksoverheid.nl/ABRO vind je actuele informatie, inclusief de FAQ. Er wordt ook gewerkt aan animatievideo’s die de nieuwe eisen toelichten.
Lees ook het dossier Veilig Inkopen op Pianoo.nl.
Wil je weten hoe de politie werkt aan veilig inkopen en waarom de ABRO daarbij een stap vooruit is? Lees dan het recente interview Lessen Veilig Inkopen uit de praktijk van de politie op Pianoo.nl. 
Of meld je aan voor de Webinar Veilig Inkopen in turbulente tijden van Pianoo op 2 december 2025.

Bron: Pianoo.nl en Rijksoverheid.nl

Terug